Žehnání opravených varhan

17.09.2011 14:00

Generální oprava našich varhan se dokončuje. Tak radostnou událost je třeba řádně oslavit a také vzdát Bohu díky za jeho požehnání. A protože náš kostel slaví posvícení (narozeninyú) vždy po svátku Povýšení sv. Kříže, je sobota 17. září výtečnou příležitostí k slavnostní bohoslužbě s otcem biskupem Josefem, při které budou i opravené varhany požehnány. Nezapomeneme také poděkovat všem, kteří se na opravě podíleli. Radost a veselí bude pokračovat "hodokvasem" u kostela (snad bude dobré počasí).

Jak to tedy konkrétně bude:

14:00 SLAVNOSTNÍ MŠE SVATÁ (celebruje pomocný královéhradecký biskup Mons. Josef Kajnek)
15:30 PŘEDÁNÍ PAMĚTNÍCH LISTŮ A VARHANNÍ KONCERT (Prof. Václav Uhlíř předvede zvuk opravených varhan)
17:00 POSVÍCENSKÁ VESELICE U KOSTELA (živá hudba - skupina Trdlo, skákací hrad, trampolína, hry, grilovaná kýta, koláčky a další občerstvení)

Srdečně vás zveme k bohoslužbě i dalšímu oslavování.